danimarkada görünen mavi ışıklar hayatın gerçekleri

Yıl boyunca, çeşitli askeri, ticari ve özel uçaklardan, bir çok Ufo gözlemi; bir çok Ufo fotoğrafı çekildi; Ufo gözlemleri sırasında elektromanyetik etkiler meydana geldi. ingiltere, Fransa, A.B.D., Avusturya ve Kanada'da Ufoların geçişi sırasında, otomobil motorları, ev ışıkları, radyolar, klaksonlar, çeşitli motor ve güç sistemleri çalışmaz oldular; uçak cihazları, pusulalar, FM radyoları, televizyonlar ile polis radyolarının çalışışlarında anormallikler görüldü. Ve Ufo akını 1973 yılında da devam etti. Özellikle A.B.D.nin her yanında, panik içindeki tanıklar, gökyüzündeki tuhaf ışıklardan uçan dairelerle yakın temaslara kadar değişen, bir çok türden çok sayıda Ufo gözleminden bahsediyordu. Hava kuvvetlerinin inkara kalkışmasına, hükümetin susmayı tercih etmesine rağmen, kanıtlar birbiri ardına gözler önüne serilmekteydi. Ufo olayları, Watergate olayı ile Orta Doğu krizini dahi gölgede bırakacak bir seviyeye ulaşmıştı. 17 Ekim günü, A.B.D. Ufo akını en üst noktaya ulaştığında, elliyi aşkın şehir ve kasabadan yoğun Ufo faaliyetine dair haberler geliyordu. Basın ve polis santralleri, heyecan içindeki halktan gelen telefonların çokluğundan çalışamaz duruma gelmişti. Bir çoğu alçaktan geçen parlak objelerden, bazıları da yakın temaslardan söz ediyordu.
Ufo akını, Temmuz ve Ağustos aylarında Güney ve Kuzey Carolina ile Georgia eyaletleri üzerinde parlak objelerin görülmesiyle başlamış ve Eylül ayında, iki hafta süreyle; Georgia, Alabama, Tenessee ve Florida eyaletlerindeki yetkili mercilere, sivil halk ile güvenlik görevlilerinden çok sayıda gözlem raporları yağmıştı. Tanıklar; disk, koni, küre, yumurta, vs. biçiminde, kimi metalik yüzeyli, kiminde lumboz delikleri ya da dönen ışıklar bulunan çeşit çeşit Ufolardan söz ediyordu. Georgia ve Alabama'dan tam 11 emniyet görevlisi, gördükleri bir Ufonun tanımında tamamen uyuşuyorlardı: Sessizce ve büyük bir hızla uçan, basketbol topu büyüklüğünde, uzunca, yanıp sönen ve dönen kırmızı, yeşil, kavuniçi ve beyaz ışıklar saçan parlak bir objeydi. Vietnam'da savaşmış olan Sam Taylor, "Şaşırıp kaldım. Gördüğüm kesinlikle ne bir uçak, ne de doğal bir olay idi" diyor. Aynı aylarda Karayip Denizi'ndeki Puerto Rico adasında da Ufo akı­nına tanık olunmuş, gözlemler 24 Kasım günü maksimum yoğunluğa erişmişti.

1973 dalgasının A.B.D.nde doruk noktasına çıktığı günlerde, binlerce kişinin tanık olduğu bir Ufo olayının haberi, 22 Ekim 1973 tarihli gazetelerde de çıkmıştı: Son hafta içinde izlendiği bildirilen uçan dairelere, ne olduğu anlaşılamayan bir uçan cisim daha eklenmiştir. Cumartesi gecesi Baton Rouge'daki Loiusiana Devlet Üniversitesi Stadyumu'nun üzerinden geçen bu cisim, 7 bin kişi tarafından hayret ve korku ile izlenmiştir. Statta bir gece maçı oynandığı sırada, aniden gökyüzünde beliren, kırmızı ve mavi ışıklar saçan cisim, bir süre iniş yapacak bir yer arar gibi manevralar yaparak stadın üzerinde durmuş, daha sonra süratle uzaklaşarak, gözden kaybolmuştur. Polis yetkilileri, cismin peşine düşüldüğünü, fakat ne olduğuu anlayamadıklarını belirtmişlerdir. .

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt

Blogger tarafından desteklenmektedir.